Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace pro spoluobčany

Informace pro spoluobčanyDatum konání:
4.6.2020

 

Milí spoluobčané.

   Nejdříve Vám přeji do dalšího období mnoho zdaru a samozřejmě zdraví. Chci Vás informovat o dění v naší obci v následujících měsících.

    Na konci března proběhlo výběrové řízení na rekonstrukci cesty na p.p.č. 378 a 73/2. Na akci máme podané dvě žádosti o dotaci. Jednu jsme již obdrželi. O druhé, na osvětlení komunikace, se nyní rozhoduje na Libereckém kraji. Proto jsme museli zrealizovat dvě oddělená výběrová řízení. Rekonstrukci cesty vyhrála firma ASANO, veřejné osvětlení firma 1. jizerskohorská stavební společnost. Sice to není úplně ideální stav, ale kvůli zmiňovaným dotacím jsme jinak postupovat nemohli.

   Asi jste si mnozí všimli, že u zastávky na Hvězdě probíhá těžba akátů. Na ně si již několik let stěžuje Petr Mázdra při sekání. Dlouhé trny opakovaně poškozují pneumatiky traktůrku. Akáty byly nabídnuty dvěma turnovským firmám, zpracovávajícím dřevo na dětské prolézačky. Kvůli kvalitě dřeva neměla ani jedna o něj zájem. Proto jsme požádali Luďka Floriána a Aleše Kašpárka, aby dřevo vytěžili. Bude využito ve Stodole.

   V únoru jsme žádali MKMT o dotaci na naše boží muka. Konečně se vyřešily majetkové záležitosti. Pozemek sice obci nepatří, ale křížek je v majetku obce. Z tohoto důvodu o prázdninách proběhne restaurování památky i v případě, že dotaci obec nezíská.

   Na náves jsou objednány dvě informační tabule. Jedna na plakáty, na druhé budou informace o obci.

   V případě, že se dohodneme s KSSLK, bude na Hvězdě vybudováno kontejnerové stání jaké máme před OÚ.

   V současné době probíhá oprava obecního hřiště. Byl jí pověřen Václav Dvořák. Jde o nátěr oplocení, laviček, opravu pletiva, výměnu sítí, nákup koše na košíkovou a branek.

K budově OÚ byl přistaven sběrný box na elektro odpad a to: telefony, baterie, klávesnice, CD a DVD,  kalkulačky, fény, toustovače, zářivky. Již od začátku roku je zde také kontejner na rostlinné oleje, které tam můžete odkládat v uzavřených plastových lahvích.

Zastupitelstvo obce odsouhlasilo návrh Výzvy 3/2020 ohledně obecních dotací na výstavbu domovních ČOV.

Žádosti o dotace na čističku mohou podávat občané mající objekt v obci Žďárek. Žádosti se budou přijímat do konce roku 2020, realizace do roku 2022. K žádosti není potřeba přiložit projekt. Tiskopis na žádosti bude ke stažení na stránkách obce nebo k dispozici na OÚ od září 2020.

Příspěvek od obce na objekt -  30.000,- Kč.

Přišla zpracovaná studie bezbariérového chodníku po celé délce v obci Žďárek od firmy BB SITE.CZ.

Předpokládaná cena 15,6 mil Kč.

Zpracovává se 1. změna územního plánu obce

Je objednáno prohloubení odvodnění na „dolní návsi“, které se opět zaneslo.

 Máte – li zájem o dezinfekční tekutinu na ruce, mám z ORP Turnov další k dispozici. Zavolejte, domluvíme se.

V případě potřeby se obracejte na samosprávu a státní správu obce. S přáním lepších časů

                                                          za OÚ Iva Havlíková.