Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dopis občanům

Dopis občanůmVážení spoluobčané, ráda bych se s Vámi jménem končícího zastupitelstva rozloučila a popřála Vám i naší obci vše nejlepší do dalších let. Zároveň chci poděkovat všem, kteří svojí prací přispěli k zdárnému průběhu všech pořádaných akcí.

Během posledního volebního období se tvář obce zase trochu pozměnila. Máme nové dětské hřiště, zrekonstruovanou hasičskou nádrž, autobusovou zastávku, dvě funkční obecní studny, zateplený obecní úřad s novou fasádou. Finančně jsme se podíleli na nové cestě do Sedlejovic, organizačně na nové silnici u autobusové zastávky. Zalitím prasklin se prodloužila životnost obecních cest. Rekonstrukcí prošla klubovna s pravidelným cvičením pro ženy a knihovna s pondělním provozem a čtenářskými dílnami pro děti. Byly vytvořeny podmínky, aby náves nebyla hyzděna kontejnery a schránkami a mohla být, až dostatek srážek dovolí, osázena veřejnou zelení. K nové zástavbě se rozšířilo veřejné osvětlení, zájemci dostali na zahrady kompostéry. V zemi máme nový vodovod, do Odolenovic silnici. Radost mám i z toho, že byla po deseti letech dopsána obecní kronika.

Bohužel se nám nepodařila prosadit pozemkovým úřadem slibovaná realizace cesty k Novému mlýnu, nedokázala jsem zastupitelům vysvětlit, proč by obec měla mít svůj znak a trochu se zkomplikovala situace ohledně božích muk. To a celá řada dalších nutností bude čekat na nové zastupitelstvo. Přeji mu do práce spoustu sil a trpělivosti a Vás všechny zvu do volební místnosti, aby zvolené zastupitelstvo mělo silný mandát. Možná, že na některé věci máme odlišný pohled, ale všem by nám mělo jít o to, co je nejlepší pro obec a tím i pro její obyvatele.

                                                                                           Za OZ Iva Havlíková